19. ULUSAL TURİZM KONGRESİ

17-21 Ekim 2018

ULAŞIM

Açılış Programı Ulaşım Bilgileri için Tıklayınız…

Kongre Oteli Ulaşım Bilgileri için Tıklayınız…


İç Ege’de yer alan Afyonkarahisar elverişli coğrafyası, gelişen ulaşım ağları ve farklı kentlerden birbirine bağlanan yollar ile misafirlerine farklı ulaşım seçenekleri sunmaktadır.


KARAYOLU ULAŞIMI

Afyonkarahisar, karayolu bakımından önemli bir konuma sahiptir. İç Anadolu, Akdeniz, Marmara ve Ege gibi, yurdun çeşitli yönlerinden gelen karayollarının birleştiği bir nokta görünümündedir. Çevresinde Eskişehir, Konya, Isparta, Denizli, Uşak ve Kütahya illerinin bulunması karayollarının kullanımını kolaylaştırmıştır. İlimizin bazı illere olan uzaklıkları şu şekildedir:

.
Ankara Afyonkarahisar 256 km
Antalya Afyonkarahisar 292 km
Aydın Afyonkarahisar 346 km
Balıkesir Afyonkarahisar 328 km
Bilecik Afyonkarahisar 212 km
Bursa Afyonkarahisar 277 km
Denizli Afyonkarahisar 223 km
Eskişehir Afyonkarahisar 144 km
Isparta Afyonkarahisar 169 km
İstanbul Afyonkarahisar 454 km
İzmir Afyonkarahisar 327 km
Kocaeli Afyonkarahisar 343 km
Konya Afyonkarahisar 223 km
Kütahya Afyonkarahisar 100 km
Muğla Afyonkarahisar 368 km
Sakarya Afyonkarahisar 306 km
Uşak Afyonkarahisar 116 km
.

Otobüsle seyahat etmek isteyen misafirler için yaygın otobüs firmaların seferlerinden yararlanarak Afyonkarahisar’a gelebilirler. Önemli otobüs firmalarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

KamilKoç Turizm

Pamukkale Turizm

Anadolu Ulaşım

Kontur Turizm


DEMİRYOLU ULAŞIMI

İl merkezi, Ülkemizde dört ayrı demiryolu hattının birleştiği noktada bulunan tek il merkezi olma özelliğini taşımaktadır. Afyonkarahisar avantajlı konumu ve geçmişte yapılan yatırımlar sonucu demiryolu yönünden çok sanşlıdır. Ülkemizin her yönüne demiryolu ile ulaşım sağlanmakta olup, Afyonkarahisar Gar’ından günde ortalama 18 tren geçmektedir. İl merkezimiz demiryolları ile komşu illerden Konya, Isparta, Denizli ve Kütahya illerine doğrudan, Eskişehir, Uşak’a Kütahya, Burdur’a Isparta illeri topraklarından geçmek suretiyle bağlanmaktadır. Bu demiryollarından biri Konya üzerinden Adana’ya, dolayısıyla Akdeniz’e ulaşmaktadır. Bir diğeri Kütahya üzerinden İç Anadolu ve Marmara’ya giderken Batıya yönelik iki hattan ilki Uşak, Manisa’dan İzmir’in Basmahane garına varırken, ikincisi Aydın’a uğrayıp, İzmir Alsancak istasyonuna girmektedir.

Demiryolları ile Afyonkarahisar’a ulaşım sağlamak  ve bilet almak için tıklayınız.

HAVAYOLU ULAŞIMI

İlimiz merkezine 59 km uzaklıkta bulunan Zafer Havalimanı, 25 Kasım 2012 tarihinde hizmete açılmıştır. Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine hizmet vermesi nedeniyle Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanıdır. Açıldığı tarih itibariyle Türkiye’nin 4. büyük havalimanıdır.

Türk Hava Yolları İstanbul’dan Zafer Havalimanı’na günlük karşılıklı tarifeli seferler düzenlemektedir. Dileyen misafirlerimiz İstanbul aktarmalı bu uçuşlardan yararlanarak Afyonkarahisar’a ulaşım sağlayabilirler.

Zafer Havalimanı web sitesine ulaşmak için tıklayınız.
THY İstanbul – Zafer Havalimanı Uçuşları için tıklayınız.